×

Ostrzeżenie

The RokSprocket Module needs the RokSprocket Component enabled.

Autorska pracowania projektowa Monika Idzikowska Wnętrza, oferuje pomoc we wszelkich kwestiach związanych z realizacją projektu – od znalezienia odpowiednich wykonawców, poprzez koordynację prac wykonawczych, zamówienie i dostawę mebli, skończywszy na dekoracji wnętrz. Przy naszych projektach korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań.

Inspiruje nas najlepsze, światowe wzornictwo. Współpracujemy z prestiżowymi markami z sektora prestiż i premium, m.in.:

Flexform, Arte Veneziana, Manooi, Barovier&Toso, Gubi, Driade, Missoni Home, Bosa

 

Poniżej szczegółowo opisaliśmy zakres oraz przebieg poszczególnych etapów projektowych wykonywanych w ramach oferowanych usług projektowania wnętrz. Schemat prac podobny jest zarówno dla wnętrz mieszkalnych (mieszkań, domów, apartamentów), jak również tych komercyjnych (biura, sklepy, restauracje). W zależności od wielkości i specyfiki projektu schemat ten może nieznacznie odbiegać od tego przedstawionego poniżej. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie.

 

PROJEKT KONCEPCYJNY

Współpracę rozpoczynamy od spotkania, na którym poznajemy oczekiwana inwestora, oraz miejsce przyszłej realizacji projektu. Podstawą dalszych prac będą materiały, które otrzymamy od inwestora takie jak: dokumentacja zdjęciowa istniejących wnętrz oraz inwentaryzacja (dokładnie, zwymiarowany rysunek z zaznaczonymi ścianami oraz otworami). W przypadku braku powyższych możemy wykonać zdjęcia oraz inwentaryzację pomieszczeń we własnym zakresie. 

5

Właściwe prace nad projektem zaczynamy od funkcjonalnego rozplanowania wnętrza. Zastanawiamy się jaki układ pomieszczeń i sprzętów będzie najbardziej ergonomiczny i estetyczny. Na tym etapie prace odbywają się na płaskim rzucie pomieszczeń. Przedstawimy klientowi ok. 2-3, możliwe układy przestrzeni uwzględniające możliwość przeniesienia ścian lub funkcji pomieszczeń. Po konsultacjach wspólnie wybieramy najbardziej korzystny wariant. W początkowej fazie projektu nie skupiamy się na wyborze konkretnych materiałów czy kolorystyki. Ważna jest idea oraz funkcjonalności przedstawionych pomysłów. Zawsze staramy się przygotować projekt, który będzie na najwyższym poziomie zarówno funkcjonalnym jak i wizualnym. 

7 

Dokładny przebieg etapu koncepcyjnego:

A. Spotkanie w trakcie którego określamy wytyczne dotyczące projektu, harmonogram spotkań i zasady współpracy. Podczas krótkiej rozmowy i ankiety poznajemy potrzeby funkcjonalne i oczekiwania stylistyczne inwestora

B. Spotkanie w miejscu przyszłej inwestycji - inwentaryzacja wnętrza – wykonanie pomiarów oraz dokumentacji fotograficznej (w przypadku braku) 

C. Omówienie przygotowanych na podstawie rozmowy wstępnej materiałów-inspiracji dla projektowanych wnętrz, dzięki którym dokładniej określimy potrzeby inwestora

D. Prace projektowe, w wyniku których przygotowujemy 2-3 warianty rozwiązania układu funkcjonalnego wnętrza (układ ścian działowych, lokalizację mebli, układ kuchni i łazienek…)

E. Spotkanie, na którym uzgadniamy docelowy układ funkcjonalny wraz z inwestorem

F. Prace projektowe nad ogólną koncepcją stylistyczną wnętrza z uwzględnieniem kolorystyki, głównych elementów stałych i ruchomych wyposażenia wnętrza. Określenie materiałów wykończeniowych. Przygotowanie materiałów dla inwestora w postaci wydruków oraz plików

G. Spotkanie z inwestorem, w trakcie którego prezentujemy projekt koncepcyjny oraz przekazujemy dokumentacje w formie wydruków oraz plików

 

Zakres opracowania projektu koncepcyjnego:

1. Uzgodniona z inwestorem koncepcja układu funkcjonalnego wnętrza w formie rzutów poziomych z układem ścian działowych oraz elementami wyposażenia

2. Elewacje najważniejszych ścian z przykładowymi fotografiami mebli/inspiracjami oraz opisami materiałów

3. Uproszczone wizualizacje 3d, na których widać układ pomieszczeń oraz ogólny charakter wnętrza

Czas trwania – w zależności od powierzchni projektowanego wnętrza ok. 3-4 tygodnie.

1

 

PROJEKT WYKONAWCZY

Po zakończeniu prac nad częścią koncepcyjną możemy przystąpić do uszczegóławiania projektu w kolejnym etapie, którego efektem będzie sporządzony projekt wykonawczy.

Dokumentacja powstała w wyniku tych prac umożliwi realizację pomysłów zawartych w projekcie koncepcyjnym, które dodatkowo zostaną rozwinięte w ciągu trwania tego etapu. Wszystkie istotne elementy zostaną zwymiarowane tak by ekipa budowlana mogła sprawnie i bezproblemowo wykonać zaplanowane przez nas zmiany. Również w tej fazie inwestor ma wgląd w przebieg prac nad projektem i może zgłaszać swoje uwagi. W trakcie trwania tego etapu dobieramy konkretne elementy wyposażenia takie jak meble, lampy, sprzęty, okładziny ścienne, a także ustalamy kolorystykę frontów kuchennych czy tkaniny. Istotne jest określenie przez klienta jego budżetu, tak by wybrane elementy wyposażenia były zgodne nie tylko z jego gustem, ale także z możliwościami finansowymi. Wspólnie z inwestorem dobieramy dostosowane do stylistyki wnętrza produkty spotykając się w wybranych przez nas salonach z wyposażeniem. Na życzenie, możemy również sami dobrać potrzebne sprzęty, tapety, meble, dywany, kafle i zaprezentować je podczas spotkania. Istotne jest by mieć możliwość porównania ze sobą wybranych faktur i sprawdzenia jak ze sobą współgrają. 

4

Wraz z zakończeniem wyboru w/w elementów rozpoczyna się faza projektu, w której wykonujemy wizualizację wnętrza uwzględniającą wybrane materiały. Po ostatecznym zatwierdzeniu projektu wnętrz przez inwestora przechodzimy do tworzenia rysunków wykonawczych. Dzięki tym rysunkom wykonawcy będą mogli precyzyjnie wykonać każdy detal. Poza rzutami i rysunkami detali do projektu dołączane są także elewacje ścian z naniesionym wyposażeniem, oznaczonymi miejscami malowania lub układania tapet. Oprócz wytycznych (rysunków wykonawczych oraz opisów) dla ekipy budowlanej opracowanie zostanie uzupełnione o zestawienie elementów wyposażenia wnętrz oraz oświetlenia. Projekt będzie zawierać ilości zamówieniowe istotnych materiałów wykończeniowych takich jak posadzki, powierzchnie ścian do pomalowania na dany kolor, lub wytapetowania, powierzchnie okładzin ściennych wraz z podaniem miejsc gdzie można zakupić dane elementy. Lista zakupów przedstawiona będzie w formie tabeli zestawiającej wszystkie sprzęty oraz ich ceny. Oddanie tego etapu następuje w formie wielostronicowego opracowania zawierającego rysunki dla wykonawców, listę zakupów elementów wyposażenia oraz wizualizacje wnętrz

2

Ostatecznie wykonywana jest pełna dokumentacja wnętrza, na podstawie której gwarantowana jest udana realizacja inwestycji. Na tym etapie rolę projektanta wnętrz można uznać za skończoną. Inwestor przechodząc do etapu realizacji może organizować ekipę budowlaną oraz składać zamówienia na materiały i wyposażenie wedle informacji zawartych w projekcie. Projekt wykonawczy będzie pomocny przy wycenie prac wykończeniowych gdyż jest w nim zawarty cały zakres robót. 

 3

Zawartość dokumentacji projektu wykonawczego wnętrz:

 • rzuty wnętrza w skali 1:50
 • charakterystyczne przekroje wnętrza w skali 1:50
 • rozmieszczenia punktów elektrycznych i hydrauliki 1:50/ 1:25
 • rozmieszczenia oświetlenia 1:50
 • rysunki techniczne zabudowy meblowej
 • końcowe wizualizacje wnętrza
 • opis techniczny aranżacji wnętrza
 • kolorystyka
 • pełny wykaz materiałowy aranżacji wnętrza
 • specyfikacje ilościowe materiałów, okładzin i farb
 • wykaz elementów wyposażenia wnętrza
 • zestawienie elementów ceramiki i armatury
 • zestawienie elementów oświetlenia
 • zestawienie sprzętu AGD
 • zestawienie elementów umeblowania
 • zestawienie elementów dekoracyjnych
 • informacje na temat firm, miejsc zakupów oraz ofert promocyjnych dla klientów pracowni

Czas trwania: w zależności od powierzchni projektowanego wnętrza 4-5 tygodni.

Ponadto pracownia proponuje sprawdzonych wykonawców, którzy podejmą się dokładnego i jakościowo dobrego wykonania elementów wyposażenia wnętrza, zgodnie z rysunkami projektowymi. Polecam również doświadczonych fachowców do wykonania instalacji, przebudowy i kompleksowej realizacji budowlanej/wykonawczej.

 

Nadzór autorski

To właśnie ten etap rozpoczyna realizacje projektu i to od jego pomyślności zależy czy projekt zostanie zrealizowany zgodnie z założeniami i wizją projektową. W trakcie realizacji wielokrotnie zdarza się, że wykonywane są zmiany wynikające z różnych przyczyn w tym nieoczekiwanych problemów. W tym etapie rozwiązujemy zaistniałe sytuacje i proponujemy alternatywne rozwiązania a tym samym korekty rysunków technicznych. Spotykamy się również z wykonawcami i omawiamy całość projektu jeszcze przed przystąpieniem do prac remontowych. W trakcie realizacji monitorujemy postępy i jakość wykonywanych prac a także odpowiadamy na ewentualne pytania wykonawców.

 6

Obsługa inwestycji pod klucz

Dla bardziej wymagających klientów proponujemy nadzór kompleksowy, w którym zajmujemy się nie tylko dozorowaniem prac pod względem zgodności z projektem ale także, koordynujemy zamówienia w imieniu klienta i podejmujemy się pełnej opieki nad inwestycją aby maksymalnie odciążyć klienta od trudnego i często stresującego etapu jakim jest proces budowy. Organizujemy profesjonalnych wykonawców i ustalamy harmonogram ich prac a także organizujemy firmy sprzątające, które po zakończeniu prac wykonawczych doprowadzą mieszkanie do porządku. Na koniec podejmujemy się też dekoracji inwestycji i oddajemy klientowi klucze do mieszkania gotowego pod zamieszkanie. Realizacja w ramach uzgodnionego budżetu zostanie wykonana „pod klucz”. Dbając o komfort i zaufanie klienta przesyłamy raporty z prac i zapraszamy na budowę w celu pokazania postępu prac w jej kluczowych momentach.

8  

Konsultacje

Po zakończeniu współpracy nadal utrzymujemy z klientem kontakt w celu ewentualnych dalszych konsultacji.

  

PROMOCJE STAŁE

Ponowne zlecenie (dla stałych klientów) – RABAT 10 % ceny